Feng Shui'de Eşyayı Kullanmanın Yolları

Feng Shui’nin elle tutulamayan tabiatı, zerrenin içinde bulunduğu yaratılmışlık havuzundan besleniyor.

İçgüdülerden veya özlem gibi elle tutulamayan bir şeyden bahsetmiyorum. Evrenin yaşam döngüsü içinde yer alan düzenin özünde bulanan Chi enerjisinden ve zerreye gücünü veren bir güçten bahsediyorum.

Nezaket, tiksinti, güven, özlem gibi elle tutulamayan, bazılarımızı irrite eden, bazılarımıza sevdiklerimizi hatırlatan bu kelimelerin ardında, içinde var olarak dönüştürdükleri hayatın gücü var. Bu ve bunun gibi pek çok kelimenin de enstrüman olarak insanı kullandığını görüyoruz. Tanık olan insanı.
Hayatımızı nasıl değiştirdiğini anlamakta güçlük çektiğimiz Feng Shui ise enstrüman olarak eşyayı kullanıyor. Yakın bir zamana kadar malzemeye bilgi kaydedilebileceğini bilmiyorduk. Şimdi Cd ve Dvd’ler hayatımızın bir parçası. Ama ben hala kristallerin gücünü anlatmak için yorucu çabalar harcıyorum. Malzemeyi oluşturan parçacıkların üzerinde etkili olmaya çalışma çabalarımız, onları organize ediş şeklimiz, hayatımızı ve buna bağlı her parçayı değiştirme gücüne sahip. Bu gücü rüzgarınız yaparsanız, yarın bambaşka bir şeye dönüşecek.

Haydi şimdi bu etkiyi yaratmanın birkaç ipucunu paylaşayım sizinle..

1.     Statik elektrik yükü güçlü olacak eşyalardan, kumaşlardan, cihazlar ile temasınızın az olduğu bir hayat yaratın.
2.     Evinizde gün ışığının oranını arttırın. Evinize ne yapın edin daha fazla güneş ışığı alın.
3.     Neşeli ve keyifli söz ve konuları olan müzik eserlerini, besteleri melodileri sık sık dinleyip eşyaların titreşimini yüceltin.
4.     Eşyaların üzerinde keskin gölge oluşturacak ışık sistemlerini değiştirin. Genel aydınlık seviyesini yükseltin ve çok sevdiğiniz köşelerde en sevdiğiniz tasarımda lamba ve ışık kullanın.
5.     Halı kaplı evlerden birinde iseniz, statik elektriğiniz yüksek ve hayat kalitenizi düşüren mikro zararlılar ile yaşıyorsunuz demektir. Halılarınızın kapladığı alanın miktarını düşürün.
6.     Elektronik aletlerin olduğu odalarda uyumayın. Yatak odanızda elektronik alet barındırmayın. Barındırmakta ısrarlı iseniz uyurken prizden çekmiş olduğunuzdan emin olun.
7.     Himalaya tuzu ve kristalleri evinizde mutlaka bulundurun,değerlendirin.
8.     Sürekli dokunduğunuz, sarıldığınız, uyuduğunuz özel eşyalarınızı ; mesala yastık, battaniye veya terlik gibi malzemelerinizi kimseyle geçici bir süre de olsa paylaşmayın. Başka şeyler kullanmalarını ve giymelerini sağlayın.
9.     Evinizin girişine her gün okuyabileceğiniz bir pano hazırlayın ve günün sözü köşesi yaratın. Tek başınıza yaşıyor olsanız bile, yine de kendinize not bırakın. Gününüzü, hayatınızı güzelleştirecek sözleri okuyarak güne başlayın ve bitirin.
10.  Deniz’den çıkarılmış malzemeler ile yapılmış aksesuarlar kullanın.
11.  Çiçekleriniz hep taze olsun. Kurutulmuş, kurumuş ve yapma çiçekleri kullanmayın, bulundurmayın.
12.  Evinizde iyonizer kullanın.
13.  Her gece mutlaka bir mum yakıp, günün enerjisinin üzerinizden gitmesine yardımcı olun.
14.  Evinizde 5 elementin her biri yeteri kadar bulunsun. Ağaç, Ateş, Toprak, Metal ve Su. Ağaç için gerçek ağaç malzeme kullanın. Ateş için mumu değerlendirebilirsiniz. Toprak malzemeleri mutfakta ve aksesuarlarda değerlendirebilirsiniz. Metal sadece kesici  aletlerde ve rüzgar çanlarında olsun. Su için ise mümkünse bir akvaryum edinin.
15.  Eğer bir hayvan korkunuz yok ise, bir pet edinin. Balık bile olsa bir can’a bakmanın getireceği pozitif enerjiyi yaratın.  Petlerin yaratacağı sevgi enerjisini deneyimleyin.


Sevgilerimle
İçmimar Funda Pekkutsal
rengezadesign@gmail.com
back to top