Açıklamakta güçlük çekiyoruz..Öyleyse doğru değil mi???

Feng Shui konusunda ne zaman yazsam, özelden sorular alıyorum. Çünkü Feng Shui kişiye kendini özel hissettiren bir yöntem. Herkesin aynı yolda olduğunu söylemek zor değil mi? Aynı gezegendeyiz. Farklı amaçlar içerisindeyiz. Aynı kitapları okuyarak büyütülüyoruz. Okullarda, sıralarımızın üzerinde aynı kitapların aynı sayfaları açık ve aynı ses bize öğreti veriyor ama, yine başka insanlara dönüşüyoruz. Bizi biz yapan seçimlerimiz, beklentilerimiz ile diğerinden farklı olan haline geliyoruz.
Fark, kendimiziz. Farkı yaratmaya çalışmasak da, varlığımız bile farkın ta kendisi. Şu varoluş boşluğunda, bulunduğumuz alanı işgal ediş şeklimiz yarattığımız farkı gösteriyor. Feng Shui'nin en büyük özelliği de, kişinin mekanına ve dolayısı ile ruhuna tuttuğu büyüteç.

Eğer, kendiniz ile karşılaşmaya ve ne halde olduğunuzu görmek istiyorsanız Feng Shui harika bir araç. Birşeylerin bize yardım etmesini isteğimiz anlar olur. Kah dua ederiz, kah resmen birinden yardım isteriz. Her ne şekilde olursa olsun, biraz destek almak, babanızın artık selenizin arkasından tutmadığını bildiğiniz halde bisiklet sürmek gibi.. Biraz destekten sonra yine yola devam edebileceğinizi biliyorsunuz. Çünkü bu sizin hayatınız..

Yıllar önce Feng Shui'nin toprak kavgalarını kazanmak için egoları beslemek üzere gerçek yüzünün saklandığı düşünülürse, bugünün her türlü bilgisinden şüphe edesi geliyor insanın. Feng Shui ile ilgili her ne duydu isem şüphe ediyorum. Önerirken bütün mantığımı kullanmaya çalışıyorum. Sizin de duyduklarınızın hepsine inanmamanızı öneririm. Feng Shui'nin önerilerinde mantık vardır. Bazıları için şimdilik sadece açıklamakta güçlük çekiyoruz gibi bir açıklama getirilebilir. Onlar kendilerini bilimimiz ve bilime bakış açımız ilerledikçe ifade edecekler. Yine kilit biziz. Yine bizim bakış açılarımız herşeyi değiştirecek. Funda Pekkutsal Karakuş
İçmimar / Feng Shui Uzmanı
rengezadesign@gmail.com

back to top